Obróbka szkła

Wiercenie otworów w tafli szklanej

Wiercenie otworów w szkle bywa niezbędne w najróżniejszych sytuacjach. Dotyczą one najczęściej niemożności alternatywnego zamocowania szklanej tafli, między innymi w trakcie wykonywania ściennych dekoracji. By otwory w szkle były jednak wykonane prawidłowo, a całość materiału pozostała nienaruszona, nie należy zabierać się do niego samodzielnie. Wycinanie otworów w szkle wymaga bowiem szeregu przygotowań, a także szerokiej wiedzy na temat stosowanych technik (chociażby w zakresie siły nacisku).

 

Wiercenie otworu w szkle (choćby pojedynczego) nie może obejść się również bez użycia profesjonalnego sprzętu. Domowe sposoby (oraz urządzenia) mogą w tym przypadku nie tyle nie zadziałać, co spowodować mikrouszkodzenia, a w rezultacie zniszczyć niezwykle delikatną taflę. Wiercenie w szkle powinno być tym samym zrealizowane przez doświadczonych profesjonalistów.

 

Oferowane wycinanie otworów w szkle (cena tychże zależna jest między innymi od wskazanych szczegółów) wykonywane jest w zakresie od 5 do 70 mm dla szkła o grubości od 4 do 19 mm. Uprzednio nawiercone otwory mogą być również fazowane do 1 mm, co daje efekt załamania.

 

Wiercenie otworów w szkle (cena usługi wiele wspólnego ma również z obrabianym materiałem) możliwe jest zaś w przypadku:

  • szkła płaskiego typu float (bezbarwnego, barwionego, satynowanego oraz refleksyjnego)
  • szkła laminowanego
  • luster.