Cięcie

  Cięcie szkła

  Dla naszych klientów wykonujemy różnego rodzaju usługi związane z obróbką szkła. W Wśród nich prym wiedzie cięcie szkła na wymiar. Dzięki nam każdy może cieszyć się lustrami, szklanymi blatami oraz innymi tego typu rozwiązaniami, dopasowanymi do swoich indywidualnych potrzeb. Gwarantujemy fachową obsługę, najwyższą jakość oraz krótki czas realizacji zleceń, a także atrakcyjne ceny cięcia szkła.

  Cięcie szkła oraz szyb na wymiar

  W ramach usługi cięcia szkła na wymiar podejmujemy się pracy dla:

  • całego asortymentu szkła płaskiego typu float,
  • szkła laminowanego,
  • szkieł ornamentowych,
  • luster,
  • szkła kominkowego.

  W celu złożenia zamówienia i uzyskania indywidualnej wyceny, zachęcamy do kontaktu z nami. Zawsze chętnie służymy radą oraz pomocą, opierając się na naszej wiedzy oraz wieloletnim doświadczeniu. Jeżeli potrzebna Państwu usługa, jaką jest profesjonalne cięcie lustra lub szkła – radzimy zaufać profesjonalistom!

  Istnieją różne metody na cięcie szkła

  Szkło jest niezwykle piękne, ale przy tym bywa jednocześnie kruche i delikatne. Dlatego przy jego obróbce niezbędna jest wyjątkowa precyzja oraz wiedza, jak postępować z tego typu materiałem. W Internecie bez trudu można znaleźć poradniki na temat tego, jak ciąć szkło w warunkach domowych. Czy warto jednak ryzykować jego zniszczenie? Niezależnie od tego, czy chodzi o cięcie lustra, cienkiej szyby, czy o cięcie grubego szkła, warto zwrócić się z tym do profesjonalisty, a nie eksperymentować na własną rękę.

  Istnieją różne techniki cięcia szkła, zarówno mechaniczne, jak i bezkontaktowe. Do najpopularniejszych należą:

  • cięcie ostrzem stalowym,
  • cięcie szkła wodą – linie lub wzory wycina się za pomocą strumienia wody o wysokim ciśnieniu. To bardzo ekonomiczna metoda, pozwalająca na dużą precyzję i umożliwiająca wycięcie dowolnego wzoru. Nadaje się do szkła o każdej grubości.